INTEGRALNY ROZWÓJ CZŁOWIEKA: WARSZTATY – KONFERENCJE – SEMINARIA – WYSTAWY – SPOTKANIA – SZKOLENIA      

FUNDACJA DOBROSTAN ZAPRASZA NA

III EDYCJA, 2022 Poznań

 


Nagrody po pierwszej edycji gry terenowej Peryfrazy rozdane!

Nagrody po pierwszej edycji gry terenowej Peryfrazy rozdane

Nagrody po pierwszej edycji gry terenowej Peryfrazy rozdane

Nagrody po pierwszej edycji gry terenowej Peryfrazy rozdane

Nagrody po pierwszej edycji gry terenowej Peryfrazy rozdane

  

 

Podczas gdy na trasie naszej terenowej gry Peryfrazy trwają w najlepsze prace remontowe, my wręczyliśmy nagrody grupie, która w zakończonej już, pierwszej edycji okazała się najlepsza. Zwyciężczynie: Amelia, Wiktoria i Zuzanna ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu podzieliły się przy okazji swoimi refleksjami i wspomnieniami:

AMELIA: W grę Peryfrazy grało mi się bardzo dobrze, gdyż było przy tym mnóstwo dobrej zabawy. Najtrudniejsze moim zdaniem było odnalezienie niektórych kluczowych słów, a najłatwiejsze wpisywanie uzyskanych odpowiedzi do karty gry. Grę wspominam bardzo dobrze, choć nie sprzyjała nam pogoda. Moim zdaniem kluczem do zwycięstwa była współpraca oraz orientacja w terenie.

WIKTORIA: Uważam, że gra w „Peryfrazy” to dobra zabawa i ciekawy sposób na spędzenie czasu. Najtrudniejsze było znalezienie niektórych lokalizacji, natomiast najłatwiejsze okazało się rozwiazywanie zadań i zagadek. Tego dnia najbardziej zaskoczyła mnie deszczowa pogoda. Kluczem do zwycięstwa były zdecydowanie komunikacja i współpraca w grupie. W „Peryfrazy” grało się świetnie i chętnie zagrałabym ponownie!

ZUZANNA: Moim zdaniem gra „Peryfrazy” była ciekawą i kreatywną formą spędzania czasu. W trakcie gry największy problem sprawiła mi orientacja w terenie, a najłatwiejsze było rozwiazywanie zagadek. Kluczem do wygranej była na pewno gra zespołowa i komunikacja w grupie, a także wiedza. Mimo padającego deszczu w Peryfrazy grało się bardzo przyjemnie.

O grę Peryfrazy zapytaliśmy również Panią Monikę Dziubczyńską, opiekunkę zwycięskiej grupy:

Uczestnikom na początku sporą trudność sprawiał język, jakim zapisane były zagadki (rymy i wynikający z nich szyk przestawny, nieznane słowa). Po krótkim czasie oswoili się jednak z formułą i przestała być ona przeszkodą.

Dużą trudność sprawiło liczenie stopni prowadzących do Arkadii (sic!). Najłatwiejsze zadania dotyczyły szukania informacji na fasadach budynków. Największą jednak przeszkodę stanowiła pogoda, wypełnianie kart w deszczu wymagało nie lada zręczności w obsłudze parasoli :)

Gra jest bardzo ciekawa, pomysłowa. Wymaga od uczestników spostrzegawczości, umiejętności kojarzenia, pomysłowości i sprytu. Moi uczniowie świetnie się bawili, a wprowadzenie elementu rywalizacji (klasa została podzielona na mniejsze zespoły) zapewniło uczestnikom dreszczyk emocji.

Grupa, która wygrała, skupiła się na precyzyjnych odpowiedziach. Dziewczęta pracowały zespołowo, czasem dość żywiołowo dyskutowały (wspomniana już wyżej liczba schodów na Placu Wolności), ale zawsze dochodziły do rozwiązania. Zwyciężczynie były bardzo dociekliwe, kilka razy sprawdzały, czy odpowiedź się zgadza.

 

G R A T U L U J E M Y i obiecujemy: W Peryfrazy jeszcze z nami pogracie 😊 Organizatorzy

WSPÓŁPRACUJEMY Z

 • Klasztor oo. Dominikanów
 • Orkiszowe Pola
 • Magdalena Samolik
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Teatr Muzyczny w Poznaniu
 • Fundacja Edukacyjno-Artystyczna PUENTA
 • Atelier Myszkowski_Galeria Sztuki Nowoczesnej
 • Tatiana Wilinska Photography
 • Centrum Autoterapii HUMANUS
 • Fundacja Pro Publico
 • WYDAWNICTWO POLSKIEJ PROWINCJI DOMINIKANÓW W DRODZE SPÓŁKA Z O.O.
 • Fabryka opowieści
 • Dantom
 • Pałac Pakosław
 • 13 Szkoła Podstawowa
 • Galeria VA
 • Fundacja Jeden Uniwersytet

Fundacja na rzecz wspierania integralnego rozwoju człowieka „Dobrostan”


ul. Literacka 181, 60-461 Poznań

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Numer konta bankowego:

PNB Paribas
41 1600 1462 1850 7576 2000 0001 

KRS: 0000713876
NIP: 781 196 29 66
REGON: 36925935000000

Copyright © 2018-2023 Fundacja na rzecz wspierania integralnego rozwoju człowieka „Dobrostan”. All Rights Reserved.