NA

JESTEM.

12 kroków do dobrostanu

CZAS TRWANIA PROGRAMU:
wrzesień 2020 – czerwiec 2021 r.

MIEJSCE PROWADZENIA ZAJĘĆ:

PROGRAM:

• w formie dwunastu 3-godzinnych warsztatów ze świetnymi specjalistami,
  • w obszarach ciała, umysłu, duchowości i emocji,
  • strategia na pojawiający się kryzys rozwojowy, pojawiający się ok. 40 roku życia,
  • który pomaga kobietom uświadomić sobie ich pełną wartość i odkryć swój niepowtarzalny potencjał i piękno.

Program JESTEM. 12 kroków do dobrostanu powstał w wyniku osobistych zmagań z kryzysem połowy życia. Zmagań, które doprowadziły do przejścia drogi wewnętrznego poznania siebie, najtrudniejszej drogi powrotu do Siebie. I umocnienia świątyni własnego JA.

Poszczególne kroki mają na celu uświadomienie, jak ważne jest całościowe zadbanie o siebie i odpowiednia troska o każdy z wymiarów naszej egzystencji (Cielesny, Umysłowy, Duchowy i EMocjonalny). Jesteśmy C-U-D-Em! Tylko takie holistyczne spojrzenie powoduje, że z większą siłą możemy uzewnętrzniać nasz potencjał. Według WHO „zdrowie to stan pełnego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostanu, a nie tylko brak choroby czy kalectwa”. Nasz projekt wyróżnia się takim dobrostanowym podejściem, zakładającym wysoką jakość życia we wszystkich jego obszarach oraz zdolność do wnoszenia swojego niepowtarzalnego wkładu do świata.

Podczas programu tworzymy bezpieczne i inspirujące środowisko kobiet w podobnym wieku, sprzyjające zaufaniu i bliskości, wymianie doświadczeń, pracy z przekonaniami i emocjami. Podobne doświadczenia życiowe i atmosfera intymności sprzyjają chłonięciu wartościowej wiedzy i efektywnej pracy warsztatowej, wzajemnemu inspirowaniu się. Skupiamy się na każdej kobiecie jako na niepowtarzalnej jednostce, która ma specyficzne doświadczenia, przekonania i potrzeby.

Każda uczestniczka otrzymuje zeszyt pracy i inspiracji z materiałami, ćwiczeniami, miejscem na notatki i polecaną lekturą. Uczestniczki pracują też między spotkaniami, tak by realizacja programu była jak najbardziej efektywna. Każdy zespół tworzy na jednym z komunikatorów społecznościowych grupę, w której wzmacnia się i wzajemnie inspiruje w tematach ważnych dla dobrostanu.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

PROWADZĄCY GRUPA A GRUPA B

Krok 0.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

Wykład wprowadzający

Natalia Chromińska, Ewa Gleba, Anna Tarchalska-Szulc

(organizatorki)

10 września 2020

17 września 2020

Krok 1.
MOJE CIAŁO MÓWIE DO MNIE

O zmianach w ciele kobiety po 40. r.ż., o słuchaniu swego ciała, podążaniu za jego mądrością, o podstawowej diagnostyce

Przemysław Spychała

(ginekolog)

24 września 2020

1 października 2020

Krok 2.

WŁAŚCIWA TROSKA O CIAŁO

O znaczeniu ruchu fizycznego, odreagowywaniu stresu i napięć, o świadomym oddechu, regeneracji i dobrym śnie

Beata Ziemowska

(nauczycielka jogi)

15 października 2020

22 października 2020

Krok 3.

LUBIĘ SWÓJ GŁOS (MÓWIĘ SWOIM GŁOSEM)

O uwolnieniu swojego głosu, poprawie brzmienia, o właściwej autoprezentacji

Ewa Kolanus

(specjalistka od emisji głosu)

29 października 2020

5 listopada 2020

Krok 4.

PODSTAWY ZDROWEGO ŻYWIENIA

O odżywianiu – paliwie życia i o naturalnych sposobach wzmacniania zdrowia i witalności

Dorota Łapa

(naturoterapeuta i dietetyczka)

19 listopada 2020

3 grudnia 2020

Krok 5.

O PRZEKONANIACH SŁÓW KILKA

O zasadach zdrowego myślenia i języku przekonań

Regina Hojna

(psychoterapeuta, trener, coach)

10 grudnia 2020

17 grudnia 2020

Krok 6.

EMOCJE KOBIETY

O emocjach, granicach i komunikacji empatycznej – drodze do pięknych relacji

Regina Hojna

(psychoterapeuta, trener, coach)

14 stycznia 2021

21 stycznia 2021

Krok 7.

POZNAWANIE PRAWDY O SOBIE

O kobiecie – koronie stworzenia.
O docenieniu tego, co mamy; prawdzie, która wyswobadza z lęku, akceptacji tego, kim jesteśmy, pokochaniu swojego prawdziwego „Ja”

o. Tomasz Grabowski OP

(dominikanin)

28 stycznia 2021

4 lutego 2021

Krok 8.

OD SUKCESU DO ZNACZENIA

O drugiej połowie. Życia, o tożsamości, misji i wartościach.
O celu nadającym działaniu sens. Napisanie swej opowieści

Monika Górska

(reżyserka i ekspertka story-tellingu w życiu i w biznesie)

11 lutego 2021

4 marca 2021

Krok 9.

KU PEŁNI – O POTRZEBIE ROZWOJU

O typach i etapach rozwoju osobowości.
O tym, jak rozwijać swój potencjał. Moje idealne i realne „ja”.
O szukaniu swego żywiołu poza pracą

Magdalena Urbanowicz

(coach kariery i trener umiejętności społecznych)

11 marca 2021

18 marca  2021

Krok 10.

NAJWAŻNIEJSZY ZWIĄZEK (z sobą samą)

O poczuciu własnej wartości, byciu w zgodzie ze sobą, autentyczności, integracji wnętrza z ciałem

Monika Jędrzejewska

(psychoterapeuta)

25 marca 2021

29 kwietnia 2021

Krok 11.

POSTAWA WDZIĘCZNOŚCI

O uważności, postawie wdzięczności i radzenia sobie w trudnych chwilach

Sylwia Spychała

(trener warsztatów rozwojowych)

8 kwietnia 2021

15 kwietnia 2021

Krok 12.

KOBIECA SEKSUALNOŚĆ

O seksualności jako wyrazie kobiecości i miłości

Urszula Zwolska-Olszewska

(psycholog i psychoterapeuta)

6 maja 2021

13 maja 2021

spotkanie podsumowujące

SIŁA JEST W TOBIE

O dbałości o swój wygląd, zewnętrzne piękno kobiety

Anna Tarchalska-Szulc, Katarzyna Radecka

11/12 czerwca lub 18/19 czerwca 2021

MIEJSCE PROWADZENIA ZAJĘĆ: Orkiszowe Pola (ul. Strzeszyńska 76, Poznań), Tango Atelier (ul. Akacjowa 1, Suchy Las)

OPINIE O PROGRAMIE

• Ula:

"Ludzie są jak kwiaty, stworzeni do tego aby się rozwijać" André Liege. Dobrostan był kolejną moją rozwojową podróżą, dzięki której wciąż od nowa dowiadywałam się, że bycie wśród ludzi tak wyjątkowych otwiera nowe możliwości. W atmosferze pięknej troski, akceptacji, moje płatki nabrały witalności, głębokiego koloru, świeżości. Każdy krok Dobrostanowej filozofii pogłębiał wewnętrzne postanowienia i działania, aby żyć w wewnętrznej i zewnętrznej harmonii. Za wszystko dziękuję i zapraszam kolejne Kobiety, które dołączą do tej fascynującej podróży.