FUNDACJA DOBROSTAN ZAPRASZA NA

12-16 października 2020 roku Poznań

pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej

13.10.2020 r. godz. 12:00-14:00

Happening CZYŚCIMY JĘZYKI

dla dzieci z klas I-III

Tego dnia pojawi się na kanale YouTube:

13 października, w Dniu Dobrego Słowa, czyścimy języki. Użyjemy specjalnej “szczoteczki”, która przygotuje nasze języki do wypowiadania słów pięknych, choć czasami bardzo trudnych, słów ważnych choć czasami zapomnianych.

Wyobraź sobie, że szorujesz zęby. Po co to robisz?

Małgorzata Swędrowska

Chcesz mieć zdrowe zęby, by pomagały Ci w przegryzaniu potraw. Chcesz mieć lśniące zęby, by były Twoją ozdobą. Język polski, którym się posługujesz też wymaga specjalnego “czyszczenia”, by pozbywać się zanieczyszczeń w postaci słów nieeleganckich słów, które powtarzamy za często, a możemy je zastąpić innymi. To, w jaki sposób opisujemy świat ma znaczenie... Gdy znajdujemy ważne i mądre słowa, świat staje się dobry i piękny!

Zapraszam do zabawy z łamańcami językowymi, do szukania słów pięknych i ważnych, do dzielenia się dobrym słowem.  Zrobimy to podczas 30-minutowej zabawy, którą online (nagranie na youtube) poprowadzi Małgorzata Swędrowska - pedagożka, trener, wykładowca na UAM, która wymyśla książki dla dzieci, publikuje dla dorosłych (nauczycieli, rodziców), twórca koncepcji czytania wrażeniowego.

Happening CZYŚCIMY JĘZYKI - 1/3

Happening CZYŚCIMY JĘZYKI - Czyszczenie języków w przedszkolach - 2/3