FUNDACJA DOBROSTAN ZAPRASZA NA

12-16 października 2020 roku Poznań

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej

13.10.2020 r.

Akcja informacyjno-promocyjna

DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

dla dzieci z klas I-VI

Dokładnie od 10 lat propagowana jest akcja, by trzynasty dzień każdego miesiąca uczynić Dniem Dobrego Słowa, a więc taki dniem, w którym staramy się używać wyłącznie grzecznych i dobrych słów i zastanawiać się, czy na pewno nasze wypowiedzi wpływają pozytywnie na rzeczywistość wokół nas.

Zatem, 13 października zrealizujemy w Poznaniu akcję informacyjno-promocyjną, mającą na celu włączenie chętnych szkół podstawowych z Poznania do projektu edukacyjnego "Dzień Dobrego Słowa", stworzonego przez Iwonę Majewską-Opiełkę. Pani Iwona jest psychologiem, mówcą motywacyjnym i doradcą w zakresie rozwoju osobowości.

Dzień Dobrego Słowa w szkołach to propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, podkreślenie szacunku dla języka polskiego, uświadomienie konieczności dbania o czystość i poprawność języka, a także rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

Pliki do pobrania:

Zgłoszenie