INTEGRALNY ROZWÓJ CZŁOWIEKA: WARSZTATY – KONFERENCJE – SEMINARIA – WYSTAWY – SPOTKANIA – SZKOLENIA      

5. EDYCJA
AUTORSKIEGO PROGRAMU DLA KOBIET

logo jestem

12 kroków do dobrostanu

Program dla kobiet w połowie drogi

 

CZAS TRWANIA: wrzesień 2023 r. - czerwiec 2024 r.

ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MIEJSCA PROWADZENIA ZAJĘĆ

Fundacja 1 Uniwersytet, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań

Orkiszowe Pola, ul. Strzeszyńska 76, 60-479 Poznań

Centrum Autoterapii HUMANUS, ul. Mrzeżyńska 10, Poznań-Smochowice


Z wielką radością i przyjemnością zapraszamy na piątą edycję programu JESTEM. To cykl 12 spotkań prowadzonych przez wspaniałych wykładowców w formie warsztatów. Program jestem powstał w wyniku osobistych zmagań z kryzysem połowy życia. Zmagań, które na początku trudne i bolesne, ostatecznie doprowadziły do przejścia najtrudniejszej i najpiękniejszej drogi powrotu do Siebie i umocnienia świątyni własnego JA. Więcej… Poszczególne kroki mają na celu uświadomienie uczestniczkom, jak ważne jest całościowe zadbanie o siebie i odpowiednia troska o każdy z wymiarów naszego istnienia (Cielesny, Umysłowy, Duchowy i EMocjonalny). Przecież jesteśmy C-U-D-Em!

 

Takie integralne spojrzenie powoduje, że z większą siłą możemy uzewnętrzniać nasz potencjał. Według WHO „zdrowie to stan pełnego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostanu, a nie tylko brak choroby czy kalectwa”. Nasz projekt wyróżnia się takim właśnie dobrostanowym podejściem, zakładającym wysoką jakość życia we wszystkich jego obszarach, proaktywne podejście do kształtowania swojego zdrowia oraz otwarcie się na wnoszenie swojego niepowtarzalnego piękna i wkładu do otaczającego nas świata.

 

Podczas programu tworzymy bezpieczne i inspirujące środowisko kobiet w podobnym wieku, sprzyjające zaufaniu i bliskości, wymianie doświadczeń, pracy z przekonaniami i emocjami. Różnorodne doświadczenia życiowe i atmosfera intymności sprzyjają̨ przyjmowaniu wartościowej wiedzy i efektywnej pracy warsztatowej,a także wzajemnemu inspirowaniu się. Każda uczestniczka otrzymuje książkę pracy i inspiracji z materiałami, ćwiczeniami, miejscem na notatki i polecaną lekturą. Uczestniczki pracują też między spotkaniami, tak by realizacja programu była bardziej efektywna.

 

Spotkania odbywają się w czwartki, raz lub dwa razy w miesiącu. Od 18:00 serwujemy małe co-nieco, pijemy kawę/napary ziołowe, a w godz. 18:30 - 21:30 trwa warsztat, pełen treści, ale i czasu na dzielenie się, pytania, opowieści…

 

Na program składa się 11 regularnych spotkań (w Poznaniu) oraz wyjazd z noclegiem do pałacu w Pakosławiu https://www.palacpakoslaw.pl/.

Koszt programu to 600 zł na kwartał (cały rok 2400 zł, przy wpłacie jednorazowej 2200 zł) Składa się nań spotkanie wstępne, zapoznawcze; 11 regularnych kroków (3- godzinne zajęcia w Poznaniu) oraz wyjazd z jednym noclegiem do pałacu w Pakosławiu https://www.palacpakoslaw.pl/.

 

Program rozpoczynamy pod koniec września 2022, a kończymy w połowie czerwca 2023.

 

ZAPISY I SZCZEGÓŁY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł..

 

Warunkiem zapisania na program jest deklaracja uczestnictwa na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz uiszczenie opłaty 200 zł w momencie zapisu (opłata bezzwrotna). Opłata staje się częścią pierwszej raty.
Wpłaty dokonuje się na rachunek bankowy Fundacji prowadzony przez BNP Paribas o numerze: 14 1600 1462 1850 7576 2000 0002 (termin do 30.08. br).
Wpłata wymaga podania następujących danych w tytule: „JESTEM_Imię i nazwisko uczestniczki”.

OPINIE O PROGRAMIE

 • Ula:

  ula"Ludzie są jak kwiaty, stworzeni do tego aby się rozwijać" - André Liege


  Dobrostan był kolejną moją rozwojową podróżą, dzięki której wciąż od nowa dowiadywałam się, że bycie wśród ludzi tak wyjątkowych otwiera nowe możliwości. W atmosferze pięknej troski, akceptacji, moje płatki nabrały witalności, głębokiego koloru, świeżości. Każdy krok Dobrostanowej filozofii pogłębiał wewnętrzne postanowienia i działania, aby żyć w wewnętrznej i zewnętrznej harmonii. Za wszystko dziękuję i zapraszam kolejne Kobiety, które dołączą do tej fascynującej podróży.

Czwarta edycja...

 • KROK 1-12

 • KROK 1-12

 • KROK 1-12

 • KROK 1-12

  WSPÓŁPRACUJEMY Z

  • Klasztor oo. Dominikanów
  • Orkiszowe Pola
  • Magdalena Samolik
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Teatr Muzyczny w Poznaniu
  • Fundacja Edukacyjno-Artystyczna PUENTA
  • Atelier Myszkowski_Galeria Sztuki Nowoczesnej
  • Tatiana Wilinska Photography
  • Centrum Autoterapii HUMANUS
  • Fundacja Pro Publico
  • WYDAWNICTWO POLSKIEJ PROWINCJI DOMINIKANÓW W DRODZE SPÓŁKA Z O.O.
  • Fabryka opowieści
  • Dantom
  • Pałac Pakosław
  • 13 Szkoła Podstawowa
  • Galeria VA
  • Fundacja Jeden Uniwersytet

  Fundacja na rzecz wspierania integralnego rozwoju człowieka „Dobrostan”


  ul. Literacka 181, 60-461 Poznań

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


  Numer konta bankowego:

  PNB Paribas
  41 1600 1462 1850 7576 2000 0001 

  KRS: 0000713876
  NIP: 781 196 29 66
  REGON: 36925935000000

  Copyright © 2018-2022 Fundacja na rzecz wspierania integralnego rozwoju człowieka „Dobrostan”. All Rights Reserved.