FUNDACJA DOBROSTAN ZAPRASZA NA

12-16 października 2020 roku Poznań

pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej

15.10.2020 r. godz. 10:00-11:30

Aula Lubrańskiego
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
ul. Wieniawskiego 1

SZTUKA MÓWIENIA,
czyli o regionalizmach i zapożyczeniach
NA WESOŁO

– spotkanie z Michałem Rusinkiem

dla dzieci z klas I-III

Tego dnia pojawi się na kanale YouTube
(obsługa transmisji: Uniwersyteckie Studio Filmowe UAM)

Michał RusinekW tym dniu spotkamy się z Michałem Rusinkiem, autorem znakomitych książek dla dzieci i dorosłych.

Pan Michał jest pisarzem wszechstronnym. Pisze książki, wiersze, scenariusze radiowe i telewizyjne, felietony oraz teksty piosenek, jest także tłumaczem i wykładowcą teorii literatury na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przez wiele lat był sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Przetłumaczył na polski wiele książek dla dzieci, w tym "Piotrusia Pana" i "Fistaszki". Jego inteligentne i dowcipne książki dla dzieci w zabawny sposób wzbogacają słownictwo i wiedzę literacką. Wiele książek dla młodszych czytelników przyjęło postać poradników na wesoło. Dowiemy się z nich między innymi, jak przeklinać, jak robić przekręty, jak się dogadać czy jak zapożyczać do naszego języka obce słowa.

Spotkanie w pięknej Auli Lubrańskiego UAM poprowadzi prof. Jarosław Liberek, językoznawca, kierownik Pracowni Leksykograficznej Instytutu Filologii Polskiej UAM i Telefonicznej Poradni Językowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.językoznawca, kierownik Pracowni Leksykograficznej Instytutu Filologii Polskiej UAM i Telefonicznej Poradni Językowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH
MIASTA POZNANIA